Sadraudzības tilts Rīga – Ņižina
Projekts “Sadraudzības tilts Rīga – Ņižina” ir sadarbības projekts, kura ietvaros Rīgas valstspilsētas pašvaldība (Latvija) sniedz atbalstu Ņižinas pašvaldībai (Ukraina), lai mazinātu psihoemocionālās sekas izglītības nozares un pašvaldības darbiniekiem, ko radījusi Krievijas agresija Ukrainā, kā arī sniegtu praktisku palīdzību Ņižinas pašvaldībai, veicinot izpratni, zināšanas un pieredzi darbam ar ES līdzfinansētiem projektiem.
Šobrīd situācija Ukrainā ir smaga - notiek regulāri Krievijas spēku uzbrukumi un apšaudes. Ukrainas vadība gan nacionālā, gan vietējā līmenī visu uzmanību koncentrējusi karavīru un mazaizsargāto iedzīvotāju atbalstam, un visi resursi tiek novirzīti aizsardzībai. Līdz ar aktuālajiem notikumiem, ir mainījusies arī Ukrainas pašvaldību un izglītības iestāžu loma – to funkcija un uzdevumi. Piemēram, izglītības iestādes ir kļuvušas ne tikai par vietu zināšanu apguvei, bet arī par atbalsta punktu un patvērumu. Rezultātā pienāk brīdis, kad praktiskā un psiholoģiskā palīdzība pašvaldību un izglītības iestāžu darbiniekiem ir nepieciešama tieši tapāt kā tiem, kuri atrodas frontes līnijās.
Projekta aktivitāšu kopums veidots tā lai, sniegtu Ņižinas pašvaldības un izglītības iestāžu darbiniekiem informatīvo un psihoemocionālo atbalstu, dalītos pieredzē un nodrošinātu tālmācības gan par ieteikumiem, kā saglabāt mieru, noturību un parūpēties par sevi krīzes apstākļos, gan par dažādu projektu sagatavošanu un iesniegšanu Eiropas Savienības programmas.
Ņemot vērā notiekošos, vasaras laikā ir plānotas klātienes apmācības Rīgā, lai Ņižinas pedagogiem dotu iespēju psiholoģiski atpūsties un izrauties no emocionāli satricinošiem ikdienas notikumiem Ukrainā, kā arī gūtu profesionālu iedvesmu tālākam darbam.
Projekta laikā plānots dalīties pieredzē, un atbalstīt izglītības iestādes un pašvaldības darbiniekus pieteikties ES projektiem - gan sadarbības, gan tādiem, kur pilsēta var pieteikties pati.
Sniegt informatīvu un prakstisku atbalstu Ukrainas pedagogiem un pašvaldības darbiniekiem no Čerņihivas apgabala, Ņižinas pilsētas, lai palīdzētu pārdzīvot Krievijas militārās agresijas sekas. Projekta ietvaros plānots dalīties pieredzē un sagatavot izglītības un pašvaldības iestāžu darbiniekus Eiropas Savienības projektu iesniegšanai, kā arī izglītības iestādēm palīdzēt izveidot ieviešanas algoritmu infrastruktūras projektiem un sagatavot vismaz vienu kopīgu starptautisku projektu.
Projekta mērķa sasniegšanai kopumā ir plānots sekojošas aktivitātes: